Safe and sound

2. srpna 2012 v 0:13 | Kini |  Vidím to růžově
Ty prázdniny ale utíkají!

Blog jsem se rozhodla ignorovat. Ale když jsem spatřila datum 1. srpna, nemohla jsem to nechat bez povšimnutí. Všeobecně mám ráda tradice, takže jsem rozhodla pokračovat v této blogové tradici. Takže jako kažý rok napíšu článek o tom, jak prázdniny rychle utekly, jak jsem znuděná a nemám co dělat, ajk nemám kamrády a moje nejlepší kamarádka se mi vzdaluje. Jenže letos jsem rozodla napsat tak depresivní článek, že i papež by uvažoval and sebevraždou.

Po celý rok jsem naivně uchovávala představu, jak si tyto prázdniny užiji. Není divu, je mi patnáct let, se svým vzhledem jsem spokojená a rodiče mi dali svolení. Jenže to bych nemohla bydlet v tomhle zapadákově, mít pouze jednu kamrádku, se kterou trávím většinu času a která je bohužel mladší. Takže všechny párty, samozřejmě vesnického způsobu, nepřipadají v úvahu, protože bych neměla s kým jít.Čehož se bojím, že se to stane mým problémem i na střední škole.
A tak se rozplývá i naděje o prázdninové lásce. S čímž bych byla smířená, kdybych nepřečetla knížku od Lenky Lanczový - Čas něhy. Marně jsem doufala, jak už tolikrát, že v Praze se n a mě usměje štěstí. Místo toho se na mě usmívali postarší chlípníci. Takže bych měla představu o tom, jak se procházím s mladým, fešným Pražanem po nočním Vyšehradu navždy vymazat.
Možná byla chyba, vyrazit si s Berušákem ven, ale já toho nelituji. Aspoň jsem si uvědomila, že mé chování před opačným pohlavím, musím trochu vypilovat. Snad budu mít další příležitosti. Což mě dovádí k tomu, že jsem byla tak zoufalá, že jsem byla ochotná přistoupit i na nabídky sexu, od těch dvou největších zkuřek, co se tady nachází. Vážně jde všem jen o to jedno. Nemá cenu nic předstírat. Ráda bych byla takovou tou nezkrotnou děvkou, která dokáže těžit vždy jen pro sebe, kterou nic nezlomí, která se chodí jen pobavt, nic nečeká, ale to já prostě neumím. Jsem naivní a když mám někoho ráda, tak naplno, což sice zní děsně mile, ale praktické využítí je pro mě zcela nevýhodné, protože jsem snadno zranitelná.
Ovšem jako největší zklamání prázdnin se ukázálo ztráta osoby, jež pro mě bývala nejdůležitější. nejlepší kamrádky. Už několikrát jsem sem psala, jak ji ztrácím. A rozdělením našich cest na střední školu mi to přijde definitivní. Kdybych jsem napsala to, jak ,,strášně" jsem se snažila zachovat naše přátelství, byla bych pro smích. Jenže znánte to, sejde z očí, sejde z mysli. Odmítám uvěřit, že jsme se rozdělily kvůli jejímu příteli. Uvědomuji si, že jsem se chovala netakně, ale s tím teď už nic nenadělám. Ona je však sobec, protože tím, že mi to neřekla, chránila sebe před mou reakcí anebo hůř. Nechtěla mi to říct, protože se bála zranit mé city. Což je vážně horší, protože jedna věc je být osamělý a druhá věc, když to o vás všichni vědí. Vím, že by za naše přátelství stálo bojovat, jenže ta má proklatá hrdost mi to nedovolí. Navíc to můžu odůvodnit, že : ,, Já se vtírat nebudu....". Stále jsem se však nesmířila s představou, že bych ji už nikdy nespatřila, neslyšela její smích... Nechci ani na to pomyslet! Stále má své místo v mém srdi, i přes to všechno...
Musím se zbavit jednoho svého zlozvyku a jako nejlepší cesta mi přijde si to zde napsat, protože někdy, když to vidím černý na bílým si to uvědomím. Tento zlozvyk považuji za jeden z nejhorších, protože je nutný, ale nesmí vám ujet jeho dávkování... Tím zlozvykem je představivost, fantazie, naivita... Hlavně u mě je to představování věcí, které se nikdy nestanou.. Většinou se to týká přátel, kluků a ukázání všem, jak děsně si svůj život užívám.
Já s evážně snažím užívat života, jenže jen odhodlání nestačí! Ty prázdniny vážně utíkají a až pak skončí, bude ze mě patnáctiletá nervózní holka, bez pravých přátel, jež prožila dva měsíce volna absolutně nezáživně. A proto mám strach.
Ale já nikdy nepřestanu věřit, že vše bude lepší. Ano, tohle je sice představivost, ale já bych bez ní ztratila chuť k životu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama